طرح درس علوم پنجم با روش کاوشگری با عنوان فسیل

دانلود طرح درس علوم پنجم با روش تدریس فعال کاوشگری

0 7k

قسمت هایی از این طرح درس را مشاهده می کنید:

روش تدریس: روش کاوشگری

نام درس: درس علوم چهارم. فصل 4. برگی از تاریخ زمین

موضوع: آشنایی با فسیل

پایه: پنجم دبستان

هدف کلی: آشنایی دانش آموزان با فسیل

اهداف جزئی:

 1)فسیل را بشناسند.

 2)با چگونگی ایجاد شدن فسیل اشنا بشوند.

3) چگونگی کسب اطلاعات از فسیل را بیاموزند.

4)مکان های ایجاد فسیل را بشناسند.

 

 

اهداف رفتاری:

1) فسیل را تعریف کند.(دانشی)

 2)بتواند به وسیله خمیربازی و صدف فسیل درست کند.(مهارتی)

3) چگونگی تشکیل فسیل را توضیح دهد.(دانش)

 4)بگوید با دیدن فسیل چه اطلاعاتی را کسب میکند(مهارتی)

5) مکان های ایجاد فسیل را نام ببرد.(نگرشی)

6. به مطالعه تاریخ زمین علاقه مند شود. (نگرشی)

 

فضای کلاس:

در کلاس دانش آموزان را به 4 گروه تقسیم می کنیم.

وسایل موردنیاز:

گل مجسمه سازی. ظرف. لیوان آب، قاشق. ذره بین. خط کش. کتاب درسی. کتاب های اطلس جانداران. سایت مدرسه(در صورت امکان)

رفتار ورودی:

با یک روزنامه و چند فسیل جاندار مختلف وارد کلاس می شویم.

بعد از نام و یاد خدای مهربان ، با دانش آموزان احوالپرسی می کنیم. بعد از حضور و غیاب تکالیف دانش آموزان را نگاه می کنیم . سپس درس را شروع می کنیم.

ارزشیابی ورودی:

در این قسمت سوالاتی را از درس قبل که در مورد ذره بین می پرسیم.

ذره بین چیست. از چه چیزی ساخته می شود و چه کاربردی دارد. 

ارزشیابی تشخیصی:

دانش آموزان اطلاعاتی درباره ی انواع جانداران در سال های گذشته آموخته اند در این مورد سوالاتی را می پرسیم. 

ایجاد انگیزه:

فسیل هایی که تهیه کرده ایم را به بچه ها نشان می دهیم. به هر گروه یک فسیل را نشان می دهیم و از دانش آموزان می خواهیم در گروه های خود با دقت به فسیل ها نگاه کنند. در مورد فسیل فکر کنند و با هم دیگر در مورد درس امروز مشورت کنند. 

ارائه درس:

مرحله ی اول، رویارویی با مسئله:

در این مرحله خبری را که با خود آورده ایم را برای دانش آموزان با صدای بلند می خوانیم:


محتوای فایل دانلودی

فایل ورد قابل تغییر

راهنمای استفاده

مناسب برای دانشجومعلمان و معلمان 


17,000 تومان